GÜNCEL DUYURULAR

22.11.2017

Mendeley-Scopus-Sciencedirect toplantisi

Değerli İTÜ Mensupları,

Elsevier Yayınevi, İTÜ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı işbirliğiyle, akademik çalışmaların daha etkin ve hızlı bir şekilde yürütülmesi amacıyla sağlanan bilimsel veritabanı ve araştırma çözümlerinin verimli bir şekilde kullanımını sağlamak, yeni özellikleri hakkında bilgi vermek amacıyla Mendeley, Scopus ve Science Direct veritabanlarını içeren bir eğitim toplantısı planlanmıştır.
Toplantı detay bilgilerini altta bulabilirsiniz.

28 Kasım 2017, Salı
Saat : 14:00 - 16:30
Yer : İTÜ Deprem Mühendisliği ve Afet Yönetimi Enstitüsü, Prof.Dr. Remzi Ülker Konferans Salonu
Eğitmen: Saide Sak – ELSEVIER BV

MENDELEY İLE REFERANS YÖNETİMİNİN ÖTESİNE NASIL GEÇERİZ?
Dünyada 6.5 Milyon kişi tarafından kullanılan referans yönetim ve akademik sosyal ağ sistemidir. Araştırmanızı kolay ve hızlı bir şekilde organize etmenizi, işbirliği olanakları yaratmanızı ve alanınızdaki en güncel araştırma trendlerini ve çıktılarını takip etmenizi sağlar.
SCOPUS İLE ARAŞTIRMANIZI NASIL HIZLANDIRABİLİR VE GÜÇLENDİREBİLİRSİNİZ?
Dünyanın en büyük ve kapsamlı makale özü ve atıf veritabanıdır. 5000+ farklı yayinevinin hakem değerlendirmesinden geçmiş, interdisipliner, yerel ve küresel akademik literatürü (dergi, kitap, konferans, patent) araştırmacıların hizmetine sunar.
SCIENCE DIRECT  iLE ETKİN ARAŞTIRMANIN KISA YOLLARI: 
Dünyanın en çok kullanılan hakemli, tam metin bilimsel kaynak veritabanıdır. Bilim, teknoloji ve tıp alanlarında 35,000'den fazla elektronik kitap ve 3,800'den fazla elektronik dergi başlığını, geliştirilmiş teknoloji ile birleştirerek hızlı, kolay ve etkin bir keşif deneyimi sunar.

Katılım, salon kapasitesiyle sınırlı olacağından lütfen katılım formunu doldurunuz.

http://kutuphane.itu.edu.tr/hakkimizda/duyuru-sayfalari/mendeley-scopus-ve-science-direct-egitim-toplantisi

Barbaros Akkurt

Paylaş